O nas

O nas

 

Działamy w branży energetycznej już ponad 10 lat – jako niezależni eksperci w dziedzinie optymalizacji kosztów związanych z energią elektryczną, paliwem gazowym. Naszą przygodę z energetyką zaczęliśmy od obniżania kosztów w gminach, miastach na terenie województw śląskiego, łódzkiego, opolskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego. Doświadczenie oraz wiedza przy pracy z wójtami i burmistrzami pozwoliła nam umocnić się w przekonaniu, że nasza praca pomaga generować 35% oszczędności dla miast i gmin po stronie opłat dystrybucyjnych jak również samej energii elektrycznej. Ten czas pozwolił na zebranie sił i kapitału, aby zacząć realizować tą misje dla firm – które ponoszą również ogromne koszty związane z zakupami energii i gazu. Zaczęliśmy od małych firm i podmiotów typu sklepy, drobny przemysł, zakłady mięsne, zakłady produkcyjne, punkty usługowe, restauracje i hotele a skończywszy na dużych międzynarodowych korporacjach działających w branżach automotive, hutniczych, stalowych, przetwórstwa rybne, zakładów drzewnych czy meblowych.

Nasza misja to oszczędności i uświadamianie klientów jakie możliwości daje rynek energii i gazu w Polsce jak i Europie. Sposób zakupu energii i gazu zmienił się o 180 stopni – dla firm. Modele typu RDN, transze miesięczne, kwartalne stały się już tak powszechne jak kiedyś… negocjowanie stałej ceny tzw. taryfowej z dystrybutorami typu Tauron, PGE, Enea, Energa, RWE (Innogy) a obecnie E.ON Polska.

Rynek energii i gazu w Polsce przeszedł już parabole pod względem liczby firm na rynku, które posiadały koncesje na obrót energią elektryczną i gazu z 5-7 firm na początku lat 2007-2010 do 150 – 200 w latach 2014 – 2017 tak aby obecnie zostało kilkanaście. Takie marki jak EDF, CEZ, Energia dla firm, Elektrociepłownia Andrychów, Duon i kilkadziesiąt innych miało już za sobą wzloty i upadki.

Przedsiębiorcą i firmą dało to dużą możliwość spotkania na swoje drodze uczciwych jak również nieuczciwych doradców, sprzedawców. Nasza misja była zawsze taka sama – klient – i jego optymalizacja kosztów zakup energii i gazu.

Jeśli chodzi o część techniczną wykorzystywaną do optymalizacji kosztów energii to po roku 2021 jest to gałęź w którą inwestujemy swój czas, aby uświadomić klientów o opłacalności takich rozwiązań tzw.

Rynek OZE. Rynek OZE w Polsce – a opłacalność dla klientów biznesowych. Jeśli chodzi o same urządzenia do optymalizacji kosztów energii – czyli panele fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe – warto podkreślić, że do rok 2021 była nie opłacalna. Realna cena za 1MWh energii elektrycznej wahała się w latach 2015 od 199 zł za 1MWh do 340 zł za 1MWh do roku 2021 dla naszych klientów przy cenie C02 do 30 euro powodowała brak ekonomicznego zastosowania tych rozwiązań. Przy sztucznym wyśrubowaniu podatku CO2 na przełomie lat 2021 a 2022 do poziomu 90 euro opłacalność urządzeń technicznych znacznie przyspieszał.